Тони Крос ОТКРИВА што помислиле Германците по водството 5:0 против Бразил по само половина час!

Стрелецот, во победата над Бразил 7- 1 во полуфиналето на Светското првенство, открил што неговите соиграчи помислиле во моментот кога веќе по половина час игра практично ги демолираа домаќините. „Не можевме да веруваме што се случува, неверојатно е да се води со 5-0 против Бразил после само половина час во полуфиналето на светското првенство на нивниот терен. 
Разликата помеѓу нас и нив не е толку голема, имаат доста добри играчи. После првиот натпревар кажавме дека ќе бидеме прваци. Но пред нас е уште еден натпревар, најважен, кажува германскиот стрелец Тони Кроос.„Не можевме да веруваме што се случува, неверојатно е да се води со 5-0 против Бразил после само половина час во полуфиналето на светското пр

Пронајдете не на следниве мрежи: