ТОП 5: Најбрадестите фудбалери на Мундијалот

Тие се одлични фудбалери кои воедно настапуваат на Мундијалот, но и познати се по своите бради.Со оглед дека брадата е во мода оваа сезона, беше тешко да издвоиме само петорица фудбалери. Но, изборот ќе ви се допадне:
5. Миралем Пјаниќ (БиХ и Рома)

4. Андреа Барзаљи (Италија и Јувентус)

3. Серхио Рамос (Шпанија и Реал Мадрид)

2. Езекиел Лавеци (Аргентина и ПСЖ)

1. Чави Алонсо (Шпанија и Реал Мадрид)
Со оглед дека брадата е во мода оваа сезона, беше тешко да издвоиме само петорица фудбалери. Но, изборот ќе ви се допадне:
5. Миралем Пјани

Пронајдете не на следниве мрежи: