ТОП 50 фудбалери по СП: На кого цената му се зголеми, односно намали

Интересно, Роналдо и Меси вредат помалку отколку пред почетокот на СП.Пред вас е листата на ТОП 50 највредни играчи по Мундијалот, нивните цени пред почетокот и по завршувањето, а во последната колона е разликата во вредноста изразена во проценти. Апсолутен победник е Хамес Родригез, чија цена се зголемила за дури 44%, но тука се и Андре Ширле, Хуан Квадрадо, Пол Погба, Тони Крос…
Графиката може да ја погледнете на sport365.mkПред вас е листата на ТОП 50 највредни играчи по Мундијалот, нивните цени пред почетокот и по завршувањето, а во последната колона е разликата во в

Пронајдете не на следниве мрежи: