Топ разочаран од Големиот Брат: Изгубив за 20 гласови!?

Смешно е тоа што победи Жарко, но јас сум вистинскиот победник и одам со крената глава. Да знаев дека сум фаворит можеби ќе организирав гласање за мене- вели Топ за српски Блиц.
Притоа тој вели дека за Големиот Брат веќе не сака да зборува.
– На таа приказна ставам точка. Како што веќе реков, јас сум победник и така се чувствувам. Дури ни со сопругата не сум разговарал за тоа. Имавме попаметни теми за разговор. Среќен сум во кругот на семејството. Не сакам медиумски да се експонирам ни да се фалам, но луѓето ми приоѓаат на улица ме гушкат и ми честитаат.- изјави вицешампионот.
Притоа, Топ по финалето беше видно нерасположен, а до информациите до кои стигнал „Блиц“ се дека Топ загубил за само 20 гласови, исто така победата на Жарко не ги оставила рамноушни ни продуцентите.
-Ужасно сум разочарана што Топ не победи, бидејќи изгуби за 20 гласови. Јас го пратев гласањето и Топ беше апсолутен фаворит. Тој е голем спортист и шест пати ја претставуваше нашата земја на Олимписките игри.- изјавила водителката Карарина Вучетиќ.Смешно е тоа што победи Жарко, но јас сум вистинскиот победник и одам со крената глава. Да знаев дека сум фаворит може

Пронајдете не на следниве мрежи: