Торес ја засилува Фиорентина?

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес, од летниот трансфер преоден рок би можел да го напушти тимот на Челзи и да се пресели во Италија, како негова следна дестинација се наведува екипата на Фиорентина.
Торес во Челзи не успеа да се снајде, би можел да биде ново засилување за Фиорентина, која најверојатно ќе остане без својот најдобар играч од наредниот трансфер-период, Стеван Јоветиќ.
Торес одигра вкупно 110 натпревари за Челзи, на кои постигна 27 погодоци.
Според неофицијалните информации, се вели дека Фернандо Торес би можел да се врати во Атлетико Мадрид, каде наводно би го заменил Радамел Фалкао, кој се поизвесно е дека наредниот трансфер-период ќе си замине од овој тим.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес, од летниот трансфер преоден рок би можел да го напушти тим

Пронајдете не на следниве мрежи: