Тошиќ и се закани да го избрише твитот но беше доцна

Седум месеци откако Јелена Карлеуша вербално го нападна англискиот фудбалер Ван Перси очигледно клетвата го стигна.Сигурно сите се сеќаваат на скандалот за време на мечот помеѓу Фенербахче и Бешикташ кој заврши со резултат (1:0) кога Ван Перси го испровоцира Тошиќ и тој доби црвен картон.
Соиграчите на Тошиќ во тие моменти едвај се воздржаа да не го нападне Ван Перси, а целата ситуација да биде вжештена имуна на тоа не остана и Карлеуша која по ова го нападна фудбалерот и му упати клетва преку Твитер, но по молба на сопругот Тошиќ таа го избриша твитот, но очигледно по само седум месеци клетвата го стигна фудбалерот.
Ван Перси инаку се здоби со тешка повреда и скинат лигамент на левото колено за време на мечот против Холандија.
 Сигурно сите се сеќаваат на скандалот за време на мечот помеѓу Фенербахче и Бешикташ кој заврши со резултат (1:0) кога Ван Перси го испровоцира Тош

Пронајдете не на следниве мрежи: