ТРАГЕДИЈА НА МУНДИЈАЛОТ: Аргентинска новинарка загинала во сообраќајна незгода

Марија Соледад Фернандез испаднала од автомобилот и починала од тешки повреди.Бразилските васти соопштиле дека една аргентинска спортска новинарка која го следела Мундијалот починала во сообраќајна незгода.
Како што е соопштено, трочлената новинарска екипа се враќала од Сао Паоло, кога возачот изгубил контрола над автомобилот и слетал во провалија.
Пожарната екипа на градот Оливиере соопштила дека 26. годишната Марија С. Фернандез испаднала од автомобилот и потоа починала од последиците на повредите.
Новинарската екипа патувала од Сао Паоло, каде Аргентина во Вторникот славеше против Швајцарија со 1:0 и се пласираше во четвртфинале.Бразилските васти соопштиле дека една аргентинска спортска новинарка која го следела Мундијалот починала во сообраќајна незгода.
Како што е

Пронајдете не на следниве мрежи: