Трагедија: Потона брод со 500 лица меѓу кои трудници и деца

Италија ја потресе стравотна несреќа. Брод полн со имигранти денеска потона при што за жал животот го загубија 83 лица.Трагедијата се случила утринава во близина на италијанскиот остров Лампедус. Како што пренесува италијанска “La Reppublica” засега се пронајдени и извадени 83 тела, меѓу кои и деца и една трудница кои се нашле на бродот за време на несреќата.
Кога бродот започнал да тоне луѓето во паника скокале во водата за да си ги спасат животите. Засега се спасени 150 лица, а уште стотина чекаат помош од спасувачките екипи.
Трагедијата се случила утринава во близина на италијанскиот остров Лампедус. Како што пренесува италијанска “La Reppub

Пронајдете не на следниве мрежи: