ТРАГЕДИЈА: Познат фудбалер е пронајден мртов во неговиот стан

Полицијата соопштила дека аутопсијата ќе биде напавена во понеделник, после што ќе биде позната точната причина за смртта.Безживотното тело на фудбалерот Валери Мезаге (30), е пронајдeно мртво во неговиот стан во Франција.
Валери Мезаге е фудбалер кој во својата кариера меѓу другото играше за Портсмут, Монпеље и Сошо, пронајден е мртов во Тулон, во станот во кој живеел.
Полицијата соопшти дека поранешниот репезентативец на Камерун починал под неразјаснети околности.
Полицијата соопштила дека аутопсијата ќе биде напавена во понеделник, после што ќе биде позната точната причина за смртта.
Мезаге запиша седум настапи за репрезентацијата на Камерун, со кој во 2003 година играше финале во Купот на конфедерација. Тој после тоа доживеа тешка сообраќајна несреќа, поради која 3 дена бил во кома.Безживотното тело на фудбалерот Валери Мезаге (30), е пронајдeно мртво во неговиот стан во Франција.
Валери Мезаге е фудбалер кој во својат

Пронајдете не на следниве мрежи: