Трагедија: Познат фудбалер загина во сообраќајна незгода!

Loading...

Фудбалерот на украинскиот шампиот Шахтјор од Доњецк, Маикон Переира Де Оливеира, рано утрово трагично загина во сообраќајна несреќа.„Беше талентиран фудбалер, отворено и пријателски настроено момче.Го сакаше животот и на него гледаше на ведар и позитвен начин. Трагичната предвремена и апсурдна смрт го оттргна од животот во неговата 25-та година. Ова е голема загуба за сите нас и клубот изразува сочуство на неговото семејство и пријателите. Нека почива во мир…“ – стои во соопштението на офоцијалниот веб сајт на ФК “Шахтјор“.
Маикон е роден во Рио де Жанеиро  на 8 мај 1988 година. Пред да заигра во украинскиот шампион Шахтјор,  настапувал за Атлетико Моги, Волин, Стеауа –Букурешт, а играл како позајмен играч и за Зориј и Илшивец.„Беше талентиран фудбалер, отворено и пријателски настроено момче.Го сакаше животот и на него гледаше на ведар и позитвен начин. Трагичната п

loading...
Loading...