Трагедија! Се урнал хеликоптер: Загинати тројца од екипажот!

Хеликоптерот Mi-8, денес се урнал во регионот на Москва. Тројца членови од екипажот загинале. Јавува руското министерство за вонредни ситуации.Хеликоптерот се урнал, додека траела обуката за мисија за спасување во особено тешки ситуации.
Во несреќата, загинале сите тројца членови од екипажот. 
Други детали за несреќата за сега не се познати.Хеликоптерот се урнал, додека траела обуката за мисија за спасување во особено тешки ситуации.
Во несреќата, загинале сите тројца членови о

Пронајдете не на следниве мрежи: