Трамп: Северна Кореја е голем проблем, но ќе биде решен

Американскиот претседател Доналд Трамп за време на состанокот со јапонскиот премиер Шинзо Абе дека Северна Кореја е голем проблем, но ќе биде решен.-Тоа е голем проблем, тоа е светски проблем и ќе биде решен. Во некој момент ќе биде решен. Можете да се обложите на тоа, истакна Трамп во текот на билатералниот состанок со Абе во сицилијанскиот град Таормини.
Изјавата доаѓа во пресрет на Г7 самитот на Сицилија.-Тоа е голем проблем, тоа е светски проблем и ќе биде решен. Во некој момент ќе биде решен. Можете да се обложите на тоа, истакна Трамп во текот на

Пронајдете не на следниве мрежи: