Тренеров Е ЛУД: Се стрчал од клупата и брутално почнал да го тепа судијата!

Тренерот на романскиот клуб Јунион Спрингс, потполно полудел по судиската одлука да се досуди пенал за противничката екипа во куп натпреварот против Арсенал Малу.Инцидентот се случил во второто продолжение, поточно во 110. минута при резултат 3:3.
Имено, главниот судија досудил пенал за Арсенал поради играње со рака во казнениот простор и веднаш потоа настанал вистински хаос.
На теренот влегле резервните играчи, тренерите и целиот стручен штаб на Јунион.
Тие го опколиле судијата, а тренерот се залетал и го удрил судијата по глава. Инцидентот траел неколку минути, а работата да биде уште полоша – натпреварот продолжил како ништо да не се случило.
Инцидентот се случил во второто продолжение, поточно во 110. минута при резултат 3:3.
Имено, главниот судија досудил пенал за Арсенал порад

Пронајдете не на следниве мрежи: