Трет земјотрес во Скопје!

Почувствуван е и трет земјотрес во Скопје и околината.Во 16:47 часот по локално време, повторно земјотрес, кој беше значително послаб од претходниот ги вознемири граѓаните.
Откако утрово во 7 часот и 15:10 со јачина од 3,9 односно 5,2 степени по Рихтеровата скала скопскиот регион беше погоден од серија земјотреси. Сега јачината се уште не се знае.Во 16:47 часот по локално време, повторно земјотрес, кој беше значително послаб од претходниот ги вознемири граѓаните.
Откако утрово во 7 ч

Пронајдете не на следниве мрежи: