ТРИ ПАТИ НЕДЕЛНО ГО МЕШААТ СО БРЕД ПИТ: Погледнете го помладиот брат на актерот!

Loading...

Даг Пит е помладиот брат на холивудската ѕвезда Бред Пит. Сопственик е на една компанија за продажба на компјутери, тргува со недвижнини а повремено работи и како фоторепортер.Даг пред две години бил ангажиран како потпарол на компанијата „ Virgin mobile“ во Австралија. Тогаш за него била снимен рекламен филм под името „Запознајте го Даг Пит“, вториот најпознат во семејството Пит. Оваа реклама станала вирален хит.
Пит јуниор живее во Спрингфилд со сопругата и трите деца. Исто како и неговиот познат брат и Даг се занимава со хуманитарна работа. Тој е првиот Американец кој  водел велосипедска тура низ Килиманџаро а во оваа авантура во 2011 година учествувале дури 40 луѓе.
Сличноста помеѓу него и Бред  е голема , па му се случувало многупати да го помешаат со неговиот брат.
„Тоа се случува 3 пати неделно во последните 20 години“.Ќе го сакам до смрт и неможам повеќе да бидам погорд што ми е брат но погледот ми се гаси кога ќе видам дека некој ми приоѓа мислејќи дека е тој“- кажува Даг. Даг пред две години бил ангажиран како потпарол на компанијата „ Virgin mobile“ во Австралија. Тогаш за него била снимен рекламен филм

loading...
Loading...