Трудница застрелана во глава – се породи и почина!

Loading...

Каролина Сепе (25) од околината на Наполи, Италија, била застрелана во главата во август, минатата година кога еден сосед влегол во нејзиниот дом со цел да го убие татко и. Таа тогаш била во десеттата недела од бременоста и паднала во кома.Каролина починала пред три дена, откако на свет ја донела ќеркичката Марија Лилиана со царски рез. Бебето тежело само 1,1 килограми.
Виновникот  за оваа  трагедија е Доменико Аскетино, кој на 25 август минатата година сакал да го застрела таткото на Каролина, Винченцо, поради сообраќајна несреќа. Тој влегол во семејната куќа и смртно го застрелал Винченцо. Потоа тргнал и кон останатите членови на семејството. Братот на Каролина и нејзината мајка ги ранил, а ја убил и нејзината баба.
Сопругот на Каролина, Џампјеро Синискали го избегнал масакрот откако избегал низ прозорецот од купатилото со двегодишниот син Елисео.
По несреќата тој ја напуштил работата и постојано бил покрај Каролина во Болница, очекувајќи таа да се разбуди. Еднаш дури рекол оти е сигурен дека таа го слуша него и нивниот син и дека забележал како и течат солзи низ лицето.Каролина починала пред три дена, откако на свет ја донела ќеркичката Марија Лилиана со царски рез. Бебето тежело само 1,1 килограми.
Виновн

loading...
Loading...