Турци ја нападнаа Карлеуша, со автомобил ја истуркале од патот и…

Јелена Карлеуша доживеа вистински шок, кога во Истанбул двајца мажи ја нападнаа и го истуркаа нејзиниот автомобил од патот, пишуваат турските медиуми.Српската поп ѕвезда често престојува во најголемиот труски град, каде нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, игра за Бешикташ. Така неодамна, штом слетала во Истанбул, веднаш тргнала во обиколка на градот со автомобил и тогаш доживеала непријатност.
Турските медиуми со денови пишуваат за тој инцидент. Наводно Карлеуша ја снимиле двајца мажи, па со својот автомобил ја следеле низ град.
-Јелена доживеала вистински шок пред неколју дена. Во текот на возењето низ град буквално била нападнат аод двајца мажи. Кога виделе дека е сама во автомобилот, тргнале да ја следат со намера да ја повредат. Кога нашле пригоден момент, на место каде немало гужва, тргнале со својот автомобил кон нејзиниот и ја турнале од патот, а потоа и вербално ја нападнале, рече извор за турските медиуми, кој додаде дека пејачката за среќа не е повредена.
-Добро е што помина без повреди. Успеа навреме да закочи, па не дошло до потешки последици. Тие двајца мажи веднаш побегнале од местото на инцидентот, но очевидци ги запомниле регистерските таблички. Јелена била исплашена и не можела да верува дека некој е подготвен на такво дивјаштво,  а полицијата ги презеде сите мерки за да ги пронајдат сторителите, тврди извор.
 Српската поп ѕвезда често престојува во најголемиот труски град, каде нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, игра за Бешикташ. Така неодамна, шт

Пронајдете не на следниве мрежи: