Турист запалил тоалетна хартија и предизвикал ОГНЕНА СТИХИЈА!

Шпанските власти соопштиле дека денес на канарскиот остров Ла Палма се раширил пожар, кој го предизвикал германец, откако ја запалил тоалетната хартија која ја употребил.Огнената стихија умиштила измеѓу 3500 и 4000 хектари шума.
Во пожарот во четвртокот погинала една особа, а 2500 луѓе биле евакуирани од местото.
Германецот (27), признал во петокот во полицијата дека случајно предизвикал пожар, откако ја запалил употребената тоалетна хартија.
Повеќе од 350 пожарникари се борат со пожарот.Огнената стихија умиштила измеѓу 3500 и 4000 хектари шума.
Во пожарот во четвртокот погинала една особа, а 2500 луѓе биле евакуирани од мес

Пронајдете не на следниве мрежи: