Турново почна соработка со германскиот гигант за спортска опрема – „ЈАКА“

Нашиот претставник во Лига Европа, Хоризонт Турново, преку својата официјална веб страна ги извести сите свои фанови дека можат да набават оригинален дрес од својата омилена екипа откако овој тим веќе стапи во соработка со реномираната германска компанија за спортска опрема – „ЈАКА“.
Турновци велат дека со купување на дресот му се помага на тимот да остане што е можно подолго во Европа.
Оригиналниот дрес од Турново чини 3000 денари (50 евра), а пристигнувањето на истиот е само за 10 дена.
За повеќе информации кликнете ТУКА.
Извор/Фото: www.fkhorizont-turnovo.comНашиот претставник во Лига Европа, Хоризонт Турново, преку својата официјална веб страна ги извести сите свои фанови д

Пронајдете не на следниве мрежи: