Турски навивачи убија 25-годишен Србин кој беше навивач на Црвена Ѕвезда

Во пресрет на мечот од Евролигата меѓу Галатасарај и Црвена Звезда, вечерва беше убиен еден навивач на „црвено-белите“, јавуваат српските медиуми.Според информациите, 25-годишниот навивач е од Земун, а прободен е смртно со нож во жестоката пресметка меѓу фановите на двата клуба што се случила непосредно пред мечот во Истанбул.
Засега нема подетални информации за оваа навивачка трагедија, а полицијата во Истанбул трага по убиецот.Според информациите, 25-годишниот навивач е од Земун, а прободен е смртно со нож во жестоката пресметка меѓу фановите на двата клуба што се случила

Пронајдете не на следниве мрежи: