Убавицата и ѕверот: Се „смувале“ Ана Ивановиќ и Швајнштајгер

Loading...

Германските медиуми објавиле фотографија од Њујорк, на која тенисерката и фудбалерот се шетаат држејќи се за раце.Нова љубов на повидок! Изгледа дека Ана Ивановиќ нашла ново момче, и тоа ни помалку ни повеќе туку капитенот на фудбалската репрезентација на Германија – Бастијан Швајнштајгер!
Германските медиуми објавиле фотографија од Њујорк, на која тенисерката и фудбалерот се шетаат држејќи се за раце.
Можеби може да се насети дека нешто се случува помеѓу Ана и Бастијан, со обѕир на тоа дека Ана го номинираше Германецот за ледениот предизвик. Германецот на тоа возврати со номинирање на братот на Ана, Милош.
Потсетуваме, Ана претходно се забавуваше со тенисерот Фернандо Вердаско, потоа со голферот Адам Скот, потоа со пријателот на Новак Ѓоковиќ Мајкл Стилитан, а кратко била во врска со кошаркарот Иван Пауниќ.
Швајнштајгер инаку за време на Светското првенство во Бразил се уште бил во врска со Сара Брандер, но изгледа дека долгогодишната врска пукнала. Дали токму поради Ана…?
За сега останува непознато, но ќе видиме дали е на подвик сериозна врска помеѓу Ана и Бастијан.Нова љубов на повидок! Изгледа дека Ана Ивановиќ нашла ново момче, и тоа ни помалку ни повеќе туку капитенот на фудбалската репрезентација на Герма

loading...
Loading...