Убиен е лидерот Ким Џонг Ун!?

Loading...

Рускиот политичар и министер за одбрана – Сергеј Шојг објави шокантен твит.Smedira.rs. пренесува: „Руската амбасада во Пјонгјанг потврди: Лидерот Ким Џонг Ун е убиен! Нема детали“ – напишал на „Твитер“ рускиот министер Сергеј Шојг.
„RUSSIAN EMBASSY IN PYONGYANG CONFIRMS: LEADER KIM JONG UN ASSASSINATED. NO DETAILS“.
Оваа вест треба да се земе со резерва, бидејќи профилот на „Твитер“  на рускиот министер е отворен пред само неколку дена.Smedira.rs. пренесува: „Руската амбасада во Пјонгјанг потврди: Лидерот Ким Џонг Ун е убиен! Нема детали“ – напишал на „Твитер&ldq

loading...
Loading...