Убиен напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција

Напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција, Андреј Карлов беше „неутрализиран“ од турските безбедносни сили, објавија турските медиуми.Според очевидец на нападот, мажот кој пукал во рускиот амбасадор извикувал „Алепо“ и „одмазда“.
– Додека зборуваше амбасадорот висок маж во костум прво пукаше во воздух, а потоа врз дипломатот. Тој извикуваше „Алепо“ и „одмазда“, тврдеше очевидецот.Според очевидец на нападот, мажот кој пукал во рускиот амбасадор извикувал „Алепо“ и „одмазда“.
– Додека збор

Пронајдете не на следниве мрежи: