Убиен познат светски голман!

Голманот на фудбалската репрезентација на Јужна Африка и капитен на Орландо Пајратс Сензо Мејива е убиен во неделата. Полицијата не соопштува повеќе детали, единствено објави дека во голманот било пукано од огнено оружје.Според очевидци, Мејива бил во куќата на својата девојка, поп-пејачката Кели Кумало, кога во куќата упаднале седум лица и потоа се слушнале истрели од огнено оружје.
Мејива веднаш бил префрлен во најблиската болница, каде што лекарите само ја констратирале смртта на 27-годишниот голман.Според очевидци, Мејива бил во куќата на својата девојка, поп-пејачката Кели Кумало, кога во куќата упаднале седум лица и потоа се слушнале истрели

Пронајдете не на следниве мрежи: