УХМР ПРЕДУПРЕДУВА: Не очекува нов циклон

Изолиран развој на нестабилна облачност, претежно во планинските подрачја во источна Македонија, но на места и во југозападните делови, а од градовите само во Прилеп, има попладнево, информираат од УХРМ.Од таму додаваат дека нестабилноста е проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.Утре времето ќе биде стабилно и топло, но во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен дожд во северозападните планински подрачја. Во понеделник пак се очекува позначителна промена на времето, нашето подрачје ќе подпадне под влијание на циклон ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи и ветер.
Утре времето ќе биде стабилно и топло, но во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен дожд во северозападните планински подрачј

Пронајдете не на следниве мрежи: