УЛИЧАРСКИ потег на Роналдо: Како можеше да го направи ова?

Луда ноќ на француската ривиера и неверојатен потег на официјално најдобриот фудбалер на светот.Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, премногу се опуштил на својот одмор. Имено, тој бил фатен како уринира на улица во Сен Тропе!
Припадниците на полицијата го забележале португалскиот фудбалер како се „олеснува“ пред еден популарен клуб на француската ривиера во раните утрински часови во понеделникот, а тоа го правел стоејќи зад еден автомобил.
Припадниците на обезбедувањето грубо го предупредиле фудбалерот и го натерале да се тргне, а Роналдо во тој момент бил навистина засрамен. Недолго потоа, тој им се придружил на пријателите во лудиот ноќен провод.
Роналдо немал баш сезона од соништата, кога се во прашање успесите на неговиот фудбалски клуб, со оглед на тоа дека Реал не успеа да ја одбрани титулата првак на Европа, како и да не го освои пехарот наменет за шампионот на Шпанија.
Ексклузивните фотографии можете да ги погледнете на следниот ЛИНКФудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, премногу се опуштил на својот одмор. Имено, тој бил фатен како уринира на улица во Сен Тропе!

Пронајдете не на следниве мрежи: