УРНЕБЕСНО: Погледнете како Гугл го преведува Марин Чилиќ!

Loading...

Победата над Нишикори за хрватскиот тенисер Марин Чилиќ беше историска, но се чини дека светот ќе го памети по триумфот над големиот Роџер Федерер, кого во полуфиналето го победи со 6:3, 6:3, 6:4.Доколку на Google Translate го напишетe името и презимето на хрватскиот тенисер на босански, српски или хрватски јазик, како превод на англиски ќе добиете: Roger Federer.
Не се знае дали станува збор за ненамерна грешка, но изгледа дека Чилиќ ги собра симпатиите на љубителите на тенисот.
Доколку на Google Translate го напишетe името и презимето на хрватскиот тенисер на босански, српски или хрватски јазик, како превод на англиски ќе

loading...
Loading...