Вака Столе Стоилов го прослави триумфот на Вардар!

Еуфорично вчеравечер во Келн се испиша историја, откако Вардар успеа да се искачи на врвот на ракометна Европа.Вардарци не направија горди, а Македонија слави за овој голем триумф.
Најголема поддршка Столе Стоилов на натпреварите имаше од неговото семејство. Неговите родители, братот Стефан и девојката Катерина присуствуваа во овие важни мигови , а веднаш по освојувањето на титулата Столе направи едно селфи со нив.
 

Вардарци не направија горди, а Македонија слави за овој голем триумф.
Најголема поддршка Столе Стоилов на натпрева

Пронајдете не на следниве мрежи: