Ван Нистерлој наместо Кару во Интер

Интер не постигна договор со Џон Кару, но затоа има втора резервна опција, тоа е холанѓанецот Ван Нистелрој.
По 15 дена проба, Интер и Џон Кару сепак не постигнаа договор, а како што и самиот играч вели, причината не е лошата физичка подготвеност, туку фактот дека одамна играл и дека не би можел да има запазена минутажа од самиот старт.
Сепак, Интер има резервна опција, италијанските медиуми шпекулираат дека италијанскиот тим е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе холанѓанецот Ван Нистелрој.
Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер ќе му понуди на Ван Нистелрој договор во време-траење од 15 месеци.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Интер не постигна договор со Џон Кару, но затоа има втора резервна опција, тоа е холанѓанецот Ван Нистелрој.

Пронајдете не на следниве мрежи: