Вардар дојде до првиот трофеј сезонава – СЕХА!

Кај нашиот претставник се истакна Тимур Дибиров кој постигна 11 погодоци, од вкупно 12 обиди кон противничкиот гол.Кај нашиот претставник се истакна Тимур Дибиров кој постигна 11 погодоци, од вкупно 12 обиди кон противничкиот гол.
На голот кај Вардар, Алдаве Малумбрес имаше 10 интервенции од 37 обиди.

Кај Мешков Брест се истакна Џанис Рутенка со 7 погодоци од 8 обиди.
На голот на противникот Иван Пешиќ забележа 6 успешни интервенции од 26 обиди.

Тимур Дибиров зема награда за најдобар играч на натпреварот.

 Кај нашиот претставник се истакна Тимур Дибиров кој постигна 11 погодоци, од вкупно 12 обиди кон противничкиот гол.
На голот кај Вардар, Ал

Пронајдете не на следниве мрежи: