Варваризам на црногорските навивачи: Акинфеев доби факел во главата!

Вчерашниот натпревар за пласман на Европското првенство помеѓу Црна Гора и Русија, беше прекинат во 67-та минута од играта.Пред самиот почеток на натпреварот, црногорската полиција спречи обид на неколку руски навивачи да го запалат американското знаме на плоштадот во Подгорица.
Слична атмосфера имаше на трибините. Мечот најпрвин беше прекинат во првата минута кога голманот на Русија, Игор Акинфеев, беше погоден со факел во главата. Тој веднаш бил префрлен во Клиничкиот центар во Подгорица.
Во второто полувреме, беше досуден пенал за Русија кој црногорсниот голман успешно го одбранил, но само неколку мигови подоцна еден од руските фудбалери се пожалил дека бил удрен по што натпреварот беше прекинат.Пред самиот почеток на натпреварот, црногорската полиција спречи обид на неколку руски навивачи да го запалат американското знаме на плоштадот во П

Пронајдете не на следниве мрежи: