ВЕЛИГДЕНСКИ ХОРОСКОП: Дознајте како ќе ви ги искршат јајцата хороскопските знаци

Loading...

По повод христијанскиот празник велигден, ви откриваме како се крши со јајца секој хороскопски знак и колку е успешен во тоа.Овен
Овните не се ништо посебно прецизни. Затоа не плашете се ако ги кршите велигденските јајца со овој хороскопски знак.
Бик
Биковите маваат право и во центар. Бидете внимателни со тврдоглавите Бикови.
Близнаци
Кај близнаците проработува дволичноста. Тие подмолно се кршат со велигденските јајца. Немојте да дозволите да ве победат.

 
Рак
За раковите кршењето со јајца не е нешто посебно интересно. Сигурно ќе бидете во предност.
Лав
Лавовите како и секогаш се жеастоки и не поднесуваат пораз. Ќе се кршат со вас се додека не го пронајдат вистинското јајце и не ве победат.
Девица
Кога Девиците се кршат со јајца, не гледаат каде удираат. Само кршат.

 
Вага
Два пати мери еднаш сечи – Вагата знае да биде и по малку напорна кога ќе сака да ве победи. Дали прво ќе го крши врвот или другата страна на јајцето, ни самата не знае.
Скорпија
Скорпијата има толку самодоверба во себе и во своето јајце, така што едвај чека да најде противник.
Стрелец
Стрелците умеат и да ве прелажат, па може и да ви подметнат дрвено јајце.

 
Јарец
На нив не им е важно воопшто дали ќе победат, важно им е само да јадат.
Водолија
Водолиите се незаинтересирани и веројатно ќе ви речат да пораснете веќе еднаш и да ги оставите на мир.
Риби
Борба „лице в лице“ или пак „јајце во јајце“. Внимавајте тоа се сериозни играчи.Овен
Овните не се ништо посебно прецизни. Затоа не плашете се ако ги кршите велигденските јајца со овој хороскопски знак.

loading...
Loading...