Венди доживеа уште еден спонтан абортус!

Loading...

Пејачката Весна Вукелиќ- Ведни(42) во четвртиот месец на бременост доживеала уште еден спонтан абортус. Тоа се случило откако  го посетила манастирскиот комплекс „Пет езера“.
„Вистина е дека имав спонтан абортус. Многу се радував што ќе добијам уште едно дете, а кога дознав дека го изгубив бебето, навистина незнаев за себе. Со денови не излегував од куќата и морам да да кажам дека пријателите ми помогнаа најмногу за да сфатам дека животот продолжува понатаму. Јас постојано се молев на Бога да ми подари уште едно дете, но неговата волја не била таква.“- раскажува Венди и додава дека за губењето на своето дете дознала веднаш откако се помолила за нејзино и негово здравје.
Вукеличевиќ и минатата година во јануари доживеа спонтан абортус, поради што и било навистина многу тешко, но подоцна открила дека не било нејзина вина и бебето го изгубила поради некоја „фрлена клетва“.Тоа се случило откако  го посетила манастирскиот комплекс „Пет езера“.
„Вистина е дека имав спонтан абортус. Многу с

loading...
Loading...