Венгер испрати понуда за Гандоган

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, веќе испрати понуда до Борусија Дортмунд за ангажман на Гандоган.Англиските медиуми пренесуваат дека тренерот на Арсенал е решителен кога станува збор за играчот на германскиот бундеслигаш, па сака да го види во Арсенал по секоја цена.
Се шпекулира дека тимот на Арсенал веќе испратил официјална понуда вредна 20 милиони фунти за Гандоган.
Лкај Гандоган воодушеви со своите маестрални претстави во дресот на Борусија Дортмунд и така го навлече вниманието на повеќе европски фудбалски гиганти кои не штедат за да го доведат во своите редови, тој беше поврзан со преселба во Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, а најновата вест е дека Арсенал веќе испрати официјална понуда за негов ангажман.
Според зборовите на неговиот татко, неговата следна дестинација би можела да биде Шпанија или пак Англија.
„Мојот син се чувствува одлично во Дортмунд, но има желба да се испроба во Шпанија или Англија“ вели Лфран Гандоган.Англиските медиуми пренесуваат дека тренерот на Арсенал е решителен кога станува збор за играчот на германскиот бундес

Пронајдете не на следниве мрежи: