Венгер работи на случајот: Месут Озил го засили Арсенал!!!

Екипата на Арсенал конечно се засили со квалитетен фудбалер, и тоа ни помалку ни повеќе, туку еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид.Арсен Венгер го засили тимот ангажирајќи го еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, германскиот интернационалец Месут Озил.
Според информациите, Озил потпишува петгодишен договор со премиерлигашот каде ќе има годишна заработка од седум милиони евра.
Трансферот на Месут Озил го чинеше Арсенал речиси 47 милиони евра.Арсен Венгер го засили тимот ангажирајќи го еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, германскиот интернационалец М

Пронајдете не на следниве мрежи: