Веста која го потресе цел свет

Шокантната вест за 13 годишното момче кое си ја убило својата 5 годишна сестра, го потресе секој оној кој дозна за оваа голема трагедија. Момчето на возраст од 13 години си ја убило својата 5 годишна сестра покажувајќи и боречки вештини кои ги видел на телевизија. 
Дивелон Армстронг буквално ја „треснал од земја“ неговата сестра Вајлоуд Луис во нивниот дом во Теритаун, Њу Орлеанс, додека нивната мајка не била дома. 
Тој и нанел толку тешки повреди, како скршени ребра и внатрешно крварење, по што Вајлоуд починала кратко време потоа.
Момчето е уапсено од страна на полицијата и е обвинето за убиство без умисла, но ќе остане на слобода се додека не наполни 18 години.Момчето на возраст од 13 години си ја убило својата 5 годишна сестра покажувајќи и боречки вештини кои ги видел на телевизија. 
Дивело

Пронајдете не на следниве мрежи: