Видео: „Алианц арена“ во црвено-бело, поради влезот на Хрватска во ЕУ

Стадионот на екипата на германскиот бундеслигаш, Баерн од Минхен, популарната „Алианц Арена“ заблеска во црвено-бела варијанта поради влезот на Хрватска во Европската Унија.
Марио Манџукиќ, хрватскиот интернационалец од редовите на Баерн од Минхен, беше еден од првите секако што се пофали со ова прекрасно издание на „Алианц арената“.Стадионот на екипата на германскиот бундеслигаш, Баерн од Минхен, популарната „Алианц Арена“ заблеска во ц

Пронајдете не на следниве мрежи: