Видео: Алкантара со „магична“ асистенција!

Шпанскиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Баерн Минхен денес имаше уште една блескава партија за својот тим.Во 63-тата минута при 1-1 на гостувањето кај Волфсбург (1-6) во рамките од 24-тото коло од германската „Бундес Лига“, Тиаго Алкантара на „магичен“ начин го пронајде својот соиграч Томас Милер кој притоа мајсторски го „матираше“ голманот на домашната екипа Беналио.
Повеќе на: sport365.mkВо 63-тата минута при 1-1 на гостувањето кај Волфсбург (1-6) во рамките од 24-тото коло од германската „Бундес Лига“, Тиаго Алкантара н

Пронајдете не на следниве мрежи: