Видео: Авион слетал на прометен автопат!

Авионот „Paiper PA-28“ слетал на дел од патот кој поминува низ Бронкс. Тројца луѓе биле пренесени во болница, но само една особа се здобила со полесни повреди.Малиот авион бил принуден да слета на прометниот автопат во Њујорк. Тоа ги збунило возачите, но за среќа никој не е тешко повреден, соопштилa полицијата.
За сега не е познато зошто авионот бил принудел да слета на автопатот- Дали е во прашање недостатокот на гориво или пак имало некој друг проблем? 
Погледнете го видеото…
Малиот авион бил принуден да слета на прометниот автопат во Њујорк. Тоа ги збунило возачите, но за среќа никој не е тешко повреден, соопштилa полиц

Пронајдете не на следниве мрежи: