ВИДЕО: Бабунски дебитираше со гол на првиот настап за Барселона

Давид Бабунски го постигна голот во 17-тата минута од натпреварот.Натпреварот се играше во рамките на Купот на Каталонија против Џирона.
Погледнете го погодокот на Бабунски:
Натпреварот се играше во рамките на Купот на Каталонија против Џирона.
Погледнете го погодокот на Бабунски:

Пронајдете не на следниве мрежи: