Видео: Бабунски тренираше со првиот тим на Барселона

Луис Енрике селектираше за претстојниот дуел на Барса. Каталонскиот гигант Барселона денес гостува кај Алмерија во рамките на 11-тото коло од шпанската Примера Дивизија, а стратегот од клупата на каталонскиот гигант, Луис Енрике на вчерашниот тренинг селектираше 20 фудбалери за претстојниот натпревар.

На тренингот на првиот тим се појави и македонскиот интернационалец Давид Бабунски кој ја имаше честа повторно да тренира со големите фудбалски имиња. Сепак, за жал нашиот суперталентиран фудбалер не се најде на списокот од 20 фудбалери за денешниот натпревар на Барселона.

Training session (07/11/14): 20 man squad for… by fcbarcelonaКаталонскиот гигант Барселона денес гостува кај Алмерија во рамките на 11-тото коло од шпанската Примера Дивизија, а стратегот од клупата на катало

Пронајдете не на следниве мрежи: