Видео: Бартон „ГО СПУШТИ“ Ибрахимовиќ со интересна реакција…

Фудбалерите на Париз Сент Жермен го совладаа Олимпик Марсеј со 2-0, по втор пат со идентичен резултат во рок од четири денови, но, овој пат во четвртфиналето од Купот на Франција, во центарот на вниманието беше шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ.
Златан Ибрахимовиќ повторно во свој стил… Дејвид Бекам и покрај тоа што прв пат беше стартер за Париз Сент Жермен, сепак остана во сенка на шведскиот интернационалец.
Имено, шведскиот интернационалец не се сложуваше многу добро со Бекам на загревањето, англичанецот прв пат беше стартер, но не успеа да постигне гол на овој натпревар.
Главниот виновник за тоа секако е Ибрахимовиќ, бидејќи сакаше да шутира пенал кој и тој самиот го изнуди во 64-тата минута.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Фудбалерите на Париз Сент Жермен го совладаа Олимпик Марсеј со 2-0, по втор пат со идентичен резултат во рок од четири

Пронајдете не на следниве мрежи: