ВИДЕО: „Баварците“ со триумфот во Берлин до 24-тата титула!

Комплетирани денешните средби од 27-мото коло во германската Бундес Лига.Во дербито на колото, Борусија Дортмунд на домашен ремизираше со Шалке 04, во натпревар кој заврши со мошне непопуларните 0-0.
Баерн Минхен ја потврди фаворитската улога на гостувањето кај Херта па успеа да издвои победа во Берлин со 1-3.
 
Повеќе можете да прочитате и да ги погледнете видеата на следниот ЛИНКВо дербито на колото, Борусија Дортмунд на домашен ремизираше со Шалке 04, во натпревар кој заврши со мошне непопуларните 0-0.

Пронајдете не на следниве мрежи: