Видео: Босанските и Албанските навивачи се степаа

Дуелот од второто квалификациско коло за Лига Европа меѓу екипите на албански Кукеши и босанскиот тим на Сараево, мина со низа на инциденти предизвикани од албанските и босанските навивачи.
Навивачите на Кукеши и Сараево се судрија вон стадионот на албанскиот тим, нема информации дали има повредени и приведени.
Што се однесува до натпреварот, Кукеши беше поуспешен, албанскиот тим славеше со 3-2 на првиот меч пред реваншот во Сараево.Дуелот од второто квалификациско коло за Лига Европа меѓу екипите на албански Кукеши и босанскиот тим на Сараево, мина

Пронајдете не на следниве мрежи: