Видео: Брутален расистички напад – го застрелале во лице во метро

Триесет годишен маж од Русија бил цел на расистички напад откако двајца непознати напаѓачи пукале во пределот на стомакот и лицето во метро во Москва. Целиот настан е снимен од безбедносните камери во метрото и е навистина застрашувачки. 
Жртвата била превезена во болница и веднаш оперирана. Засега состојбата на триесет годишниот маж е стабилна. Целиот настан е снимен од безбедносните камери во метрото и е навистина застрашувачки. 
Жртвата била превезена во болница и веднаш опе

Пронајдете не на следниве мрежи: