Видео: Дали е ова најубавиот гол за 2014 година?

Дали Ламела конечно почна да ги „исплаќа“ големите пари, вложени во неговиот трансфер од Рома? Младиот фудбалер на Тотенхем, Аргентинецот Ерик Ламела на мечот против Астера од рамките на Лига Европа со вистинско ремек-дело на Ламела, со „рабона“ од работ на шеснаесетникот ја смести топката во мрежата на гостите од Грција и го зголеми водството на 2-0.

 Младиот фудбалер на Тотенхем, Аргентинецот Ерик Ламела на мечот против Астера од рамките на Лига Европа со вистинско ремек-дело на Ламела, со &bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: