ВИДЕО: Дали ласерот ја спречи Русија да влезе во осминафиналето?

Фабио Капело не успеа Русија да ја донесе до втората фаза од СП.На снимката јасно се гледа дека навивачите на Алжир со ласери му пречеле на рускиот голман Игор Акинфеев.
-Голманот не можеше да ја заврши својата работа. Ласерскиот зрак му беше вперен во лицето. Беше заслепен со него. Видео снимката и фотографиите тоа го потврдуваат, истакна Капело.
На снимката јасно се гледа дека навивачите на Алжир со ласери му пречеле на рускиот голман Игор Акинфеев.
-Голманот не можеше да ја заврши

Пронајдете не на следниве мрежи: