ВИДЕО: „Дарежливиот“ Заев за „шарените“ донираше само 3.000 денари!

Ништо подарежлива не беше ниту Шекеринска која со нејзиниот сопруг тежат милиони евра и имаат голем број куќи и станови, пренесува Телеграф.На денешната акција каде се собираа пари за демонстрантите кои ги уништуваа спомениците во Скопје се појави и раководството на СДСМ. Во кутиите кои беа поставени свои донации оставија лидерот Зоран Заев, неговата заменичка Радмила Шекеринска, Дамјан Манчевски.
Не можеше да остане незабележано што Заев за хулиганите на кои и тој често им се придружува на протестите остави само 3.000 денари. Присутните на акцијата останаа зачудени за скромната сума што ја остави и која повеќе служеше за потсмев, ако се знае дека неговото богатство тежи десетици милиони евра.
Ништо подарежлива не беше ниту  Шекеринска која со нејзиниот сопруг тежат милиони евра и голем број куќи и станови.

Извор: Телеграф.мкНа денешната акција каде се собираа пари за демонстрантите кои ги уништуваа спомениците во Скопје се појави и раководството на СДСМ. Во кутиите кои

Пронајдете не на следниве мрежи: