Видео: Доби црвен картон уште во 44-тата секунда

Зарем е можно, голманот на Ергрите мошне неславно се „прослави“ во јавноста ширум светот откако на мечот со Хамарби му беа потребни само 44-тири секунди за да биде исклучен и му се додели црвен картон.

Пронајдете не на следниве мрежи: