Видео: „Добредојдовте“ во пеколната атмосфера на навивачите на Бешикташ

Loading...

Бешикташ-Ливерпул, натпревар од Лигата на Шампионите, кој ќе остане запаметен не многу по резултатот или пак тимовите кои учествуваа во него, поради нешто сосема друго, навивачкиот спектакл кој го приредија фановите на турски Бешикташ.
Веќе познато е какви страствени навивачи се Турските навивачи, нема никакви дилеми, а доколку сакате да дознаете како звучат „РЕКОРДНИТЕ“ до овој момент 132 децибели од трибините… еве ја таа прилика.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Бешикташ-Ливерпул, натпревар од Лигата на Шампионите, кој ќе остане запаметен не многу по резултатот или пак тимовите

loading...